Reklam Alanı


Cam X4 Chat

Cam4 video sohbet alternatifimiz size ücretsiz olarak ve hiçbir kayıt gerektirmeden, binlerce kadın ve erkekle kameradan kameraya anında bağlıyor;

Cam4 video sohbet alternatifimiz size ücretsiz olarak ve hiçbir kayıt gerektirmeden, binlerce kadın ve erkekle kameradan kameraya anında bağlıyor.
Cam X4 2009 yılının Aralık ayında yayına başladı ve orijinalin yayınlanmasından sonraki ilk Chatroulette benzeri sitelerden biri oldu. Genellikle oldukça fazla miktarda kullanıcının çevrimiçi olduğu site, eskiden daha popüler olmakla birlikte hala bu popülerliğin etkisi sürüyor. Alexa sıralamasına göre sitenin konumu 6 ay kadar önce alçalmaya başladı, fakat şimdilerde yavaş bir şekilde yeniden yükseliyor.

Cam X4 rastgele sohbetin yanında bir de sosyal ağ sunuyor ve ikisini bir araya getirmek gerçekten çok mantıklı bir fikir olmuş. Site İngilizce olarak sunulmuş ve kullanıcıların çoğu da Birleşik Devletler'den katılıyor. Funyo.com listemizde bulunan bir diğer sosyal ağ içeren site olmakla birlikte daha iyi özellikleri ile daha gelişmiş bir izlenim veriyor.

Alexa'ya göre site artık ilk 100 binde bulunmuyor, fakat bir zamanlar en popüler rulet sitelerinden biriydi. Artık ilk 10 listemizde bulunmuyorlar fakat yine de bir göz atmaya değer. Popülerlikteki bu düşüşün, cam x4 sitesi açıldıktan sonra açılan benzer sitelerden kaynaklandığını düşünüyorum.

Sitenin bir rulet uygulaması ile sorunları bulunuyor ve bu yüzden onu çok fazla çevrimiçi insan kullanmıyor. Chatroulete ve grup sohbet özellikleri başta olmak üzere işlevsellik ve tasarım konusunda geliştirmeler yapılabilir.

Güncelleme 6-5-2013:

Cam X4 kullandıkları eski sohbet uygulamasından çok daha iyi olan bir tanesini yayınladı. Artık gerçekten bağlanabiliyorsunuz ve bir sonraki yabancıyı görmek için bir dakikanın üzerinde beklemeniz gerekmiyor. İşe yarıyor! Bu değişikliğin, kaybetmekte oldukları yerlerini tekrar kazanmaları için son derece yardımcı olacağını düşünüyorum. Sosyal ağları ve yeni rulet kombinasyonu ile harika bir site olma yoluna tekrar gireceklerini düşünüyorum. Okuyorlarsa site sahiplerine şunu söylemek istiyorum ki, onlara yeni formatları ile bol şans diliyorum ve yeterli kullanıcının orada eğlenebilmesi için kullanıcı göndermek adına elimizden geleni yapacağız!

Hiç yorum yok